замовити дзвінок

38 (093) 153 84 27  38 (098) 821 03 72

Як економити на електриці та опаленні: поради фахівців

Збільшення тарифів на оплату комунальних послуг змушує українців шукати всі можливі види економії на споживання цих послуг.

Сайт "Обозреватель" зібрав кілька порад, які дозволять економити електроенергію.

1. Якщо ви зміните всі лампи в квартирі на енергозберігаючі, зможете заощадити електрику у 4-6 разів.

2. Менше електроенергії витрачати допоможуть начисто вимиті вікна, світлі стіни та чисті, світлі абажури на світильниках. Чиста та світла квартира зекономить 10% електрики.

3. Встановіть сенсорні світильники у коридорі. Тоді світло там вмикатиметься тільки за гострою необхідністю і вимикатиметься автоматично.

4. Користуйтесь бра, торшерами та настільними лампами, щоб не включати центральне освітлення.

5. Кип'ятіть у електрочайнику стільки води, скільки вам необхідно прямо зараз. Не робіть запасів. Так ви витратите менше енергії.

6. Якщо у вас електрична плита, використовуйте для приготування посуд, який чітко відповідає діаметру конфорок. Це зекономить 5-10% енергії.

7. Також не забувайте накривати посуд кришкою — так страва готуватиметься набагато швидше і енергії буде витрачено на 30% менше.

8. Електроплиту можна вимикати на 5-10 хвилин раніше до завершення приготування їжі. У ще гарячому посуді вона сам дійде до потрібного стану.

9. Холодильник не варто ставити поруч з приладами, які нагріваються. Також його відстань від стіни має складати не менше 10-15 см.

10. Регулярно розморожуйте холодильник.

11. Під час прання варто завантажити машинку на дозволений максимум. Також, якщо ви використовуватимете швидке прання при температурі 30-40 градусів – це дозволить зекономити 30-40% електрики.

12. Ще один секрет економії - багатотарифний лічильник. Він рахуватиме витрачену енергію за нічним та денним тарифом. Вночі електрика коштує дешевше, тому частину домашньої роботи, пов’язаної з використанням енергії, можна перенести на ніч. Сума у платіжках може знизитись на 30%.

13. Не забувайте вимикати електроприбори, йдучи з дому. Навіть не працюючий телевізор, увімкнений у розетку, споживає енергію.